Kahe käega vamistamisejuhend

Enne alustamist lugege palun kõiki punkte läbi ja tutvuge kogu teabega!
1. Pange lauale mittevajalikku kangast või kilet, soovitame lisaks ka põlle kanda.
2. Eemaldage ämbrist kogu sisu.
3. Enne töö alustamist otsustage, millist figuuri soovite valada. Laske käed tühja ämbri, et kontrollida, kui palju vaba ruumi teil on ja kuidas paremini käsi hoida, et anuma põhja ja seinte puudutamist vältida.
4. Lisage ämbrisse 2l vett (soovitatav on 16-20 °C). Ärge lisage kuuma vett, kuna see põhjustab massi kiire tardumist. Kui vesi on liiga soe, tahkub mass ülikiiresti ja te ei saa seda korralikult segada. Seetõttu kontrollige vee temperatuuri termomeetriga või lisage külma vett.
5. Määrige oma käed kosmeetilise või beebiõliga (sobib ka taimeõli).
6. Nüüd pange kogu alginaadipulbrit vette ja segage samal ajal suure lusika või köögivispliga. Tehke seda väga aktiivselt, kuna teil on selleks vaid 60–70 sekundit.
7. Kui mass muutub tahkeks, laske oma käed aeglaselt massi, eelnevalt määratud asendis ka allosas, puudutage põhja ja tõstke käed veidi üles. Veenduge, et te ei puudutaks anuma põhja ega seinu.
8. Püüdke mitte liigutada käsi 3–4 minutit (kui lisate külma vett, peab siis kauem hoidma), kuni mass täielikult tahkub ja kummitaoliseks muutub.
9. Tõmmake käed ettevaatlikult välja, jälgides, et te ei kahjustaks olemasolevaid kätevorme.

10. Ielieciet ģipša pulveri citā traukā un ielejiet 700ml. istabas temp. ūdeni.

11.Kandke ühekordselt kasutatavaid kindaid ja alustage mõlema käega kõiki põhjalikult segada. Segage ka aktiivselt, sest kips pakseneb kiiresti.
12. Kui olete veendunud, et kips on korralikult segatud, lisage 1/2 osa kipsist oma kätte.
13. Võtke ämber kahe käega ning keerake ja koputage ämbri seintele 45° nurga all, nii et kips täidaks kõiki raskesti ligipääsetavaid kohti.
14.Täitke vormi lõpuni, ärge ületäitke, koputage korralikult ämbri seintele. Koputage ka ämbri põhja, et võimalikke õhumulle kõrvaldada.
15. Nüüd oodake 1-2 tundi, kuni kips tardub. (kuid mitte kauem kui 6 tundi)
16. Pöörake ämber ettevaatlikult kummuli ja eemaldage sisu.
17. Koorige tahkunud alginaatmassi ettevaatlikult maha, jälgides, et te ei kahjustaks skulptuuri.
18. Kasutage alginaadi jääkide eemaldamiseks mis tahes puhastusvahendit. Kõrvaldage õhumullidest põhjustatud ebavajalikud kipsitäpid.
19. Nüüd, kui teie skulptuur on puhastatud ja ette valmistatud, soovitame jätta seda üheks päevaks kuiva, turvalisse kohta, et lasta sellel korralikult kuivada. 5-7 päeva pärast kuivab skulptuur täielikult ja muutub siis täiesti valgeks, seejärel saate seda kipsipinna kaitsmiseks värvida. Värvige seda 2-3 väga õhukese kihiga. Valige pehmem pintsel.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lisainfo ja näpunäited:
1. Lisage vajalikku kogust vett, laske käed vette ja proovige, harjutage esimest etappi, näete, millal on teie käed veega kaetud, nii et seda edaspidi arvesse võtta.
2. Veenduge, et teie käed ei puudutaks ämbri põhja ja seinu.
3. Kui kaasasoleva ämbri kõrgusest soovitud käekuju jaoks ei piisa, saab siis valida selle anuma, kuid vee maht peab jääma sama kui juhendis ettenähtud.
4. Vältige kujundite valmistamist tihedalt ülespoole kõverdatud sõrmedega, kuna see põhjustab sõrmeotstesse õhumullide moodustumist. Kipsisegu ei või siis kõiki kohti täita. Ärge painutage randmeid sirutatud sõrmedega välja.
5. Ärge kunagi segage alginaadipulbrit veega, mis on soojem kui 22°C!
6. Segage alginaadisegu väga kiiresti, kuna teil on selleks vaid 50–60 sekundit! Kasutage köögivispel.
7. Segage nii, et ämbri põhja ja saintele ei jääks kuiva pulbrit. Aktiivne segamine on väga oluline.
8. Kui segu on korralikult ette valmistatud, määrige käed õliga (seda saab teha enne segamist) ja laske käed ämbrisse põhja ja seinu puudutamata.
9. Laske käed aeglaselt ämbrisse, et vältida õhumullide moodustumist. 10. 3-4 minuti pärast puudutage massi vaba käega, et veenduda, et see on korralikult tahkunud.
11. Valage kips kahe etapiga.
12. Valamise kõikidel etappidel keerutage ämber korralikult ja koputage läbi ämbri seinu ja põhja, et kips täidaks hästi kõiki kohti korraga, et õhumullide moodustumist kõrvaldada.
13. Täitke kogu anuma kipsiga, ärge ületäitke.
14. Laske kipsil vähemalt 1 tund tarduda.
15. Kui teie küüned on üsna pikad, kleepige plaastrit väga ettevaatlikult sõrmeotste piirkonnale, sest vastasel juhul võite siis juhuslikult küüneotsi või isegi sõrme suurema osa kahjustada.
16. Teie skulptuur kuivab täielikult 7 päeva pärast ning muutub täiesti valgeks.
17. Värvige ainult siis, kui see on täielikult kuivanud.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
See juhend on koostatud paljude testide põhjal, nii et järgige neid kõiki hoolikalt ja teie lõpptulemus rõõmustab teid!